Q-Switch hakkında bilgi? Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri

QSwitch lazer yöntemi ile dövmeler, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller ve tüm lekelerin tedavisi yapılabilmektedir. Bu teknikle cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi edebilir.

Oldukça popüler bir hale gelen lazer tedavi yöntemlerine bir yenisi daha eklendi. Q Switch Lazer, ciltteki pek çok lekenin yalnızca tek seansta giderilmesini sağlıyor. Öyle ki bu lazer türü ile dövmeler dahi birkaç seansta silinebiliyor. Peki, Q Switch Lazer nedir, faydaları ve zararları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Q Switch Lazer Tedavisi, ciltteki koyu lekeleri, çilleri ve dövmeleri gideren etkili bir yüz tedavisidir. Cildi gençleştirir ve katmanların derinliklerinden güçlendirir.

Q Switch Lazer Nedir?

Q Switch lazerlerin son derece seçici endojen melanini, yüksek hızlı bir deklanşör görevi görür. Lazer çubukları, enerjiyi yüksek miktarda depolar ve bunları cildin en çok etkilenen bölgelerine verimli bir şekilde yayar. Birçok kişi lazer uygulamasının hassas ciltlerde yanma etkisi yaratabileceğini düşünmektedir. Ancak bu doğru değildir. Biraz karıncalanma hissedebilirsiniz ama bundan başka herhangi bir zararı yoktur. Bu tedavi aynı zamanda ciltteki dövmeleri kaldırmak ve inatçı koyu lekeleri cilde zarar vermeden çıkarmak için de kullanılabilir.

Q Switch Tedavisini Faydaları Nelerdir?

Sadece tek bir seansta, cildinizdeki koyu ve kahverengi lekelerin %75’inden kurtulabilirsiniz. Birkaç seans sonunda tamamen lekesiz bir cilde kavuşursunuz. Ayrıca;

● Q-Switch lazer cildi sıkılaştırır ve sarkmaları giderir,
● Kırışıklıkları iyileştirir, yaşlanma belirtilerini yok eder,
● Sivilce izlerini giderir ve dokuları kalıcı olarak iyileştirerek size pürüzsüz görünen bir cilt verir,
● Benlik saygısını artırır ve cildiniz daha genç görünür,
● Yüz pigmentasyonunu tedavi eder ve renk değişikliğini giderir,
● Ölü cilt hücrelerini yok eder,
● Cildi derinlemesine temizler ve dokuları gençleştirir,
● İstenmeyen tüylerin uzamasını azaltır ve kalıcı olarak yok eder,
● Dövme silme tedavisi olarak da kullanılmaktadır.

Q Switch Tedavisi Güvenilir mi?

Q Switch lazer tedavisi güvenilirdir. Benzer sonuçlar elde etmek için cilt yenileme prosedürlerine göre daha az seans gerektirir. Böylece, yan etki olasılığını büyük ölçüde azaltır. Cildin incelmesine sebebiyet vermez.

Q Switch Tedavi Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Tedavinin etkinliğini artırmak için lazer öncesi ve sonrasında yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlar;

Tedaviden önce;

● Tedaviye gitmeden önce cildinizi güneş ya da solaryum altında bronzlaştırmayın. Bu durum cildinizi hassaslaştıracaktır.
● Tedaviden iki hafta öncesinde asprin ve vitamin gibi ilaç kullanımlarını bırakın.
● Tedaviden önceki bir hafta kadar yüz kremini ve losyon kullanımını azaltın. Gitmeden önce asla krem ve losyon sürmeyin.

Tedavi sonrasında ise;

● Tedaviden sonra koyu kahverengi renkli kabuğun ciltten çıkması 10 ile 14 gün arasında değişebilir. Morarmalar birkaç gün içerisinde düzelecektir.
● Güneş ışınlarından olabildiğince uzak durun.
● Tedaviden sonra cilde makyaj yapılabilir ama kozmetik ürünlerini kullanmaktan bir süre kaçının.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurarak gönderdiğinizde, mesajınız bize ulaşır ulaşmaz Nefertiti Aesthetic ekibi sizinle iletişime geçecek. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Dental Services
Whatsapp Call
Call us

Hızlı Randevu

Hızlı E-Randevu Sistemi ile görüntülü görüşme veya poliklinik randevusu almak çok daha hızlı, çok daha kolay!