Pigmente Lezyonlar hakkında bilgi? Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri

Epidermal pigmente lezyonlar: Lentigolar, kafeola lekeleri, çiller, nevosellüler nevüs, nevus spilus, seboreik keratoz, pigmente aktinik keratoz sayılabilmektedir.

Hemen hemen her kişide kahverengi leke, pigmente lezyon vardır veya zamanla oluşur. Çiller, yaşlılık lekeleri, karaciğer lekeleri, değişik doğum lekeleri bu lekelerden en çok görülenlerdir. Bu kahverengi ve koyu lekeler cildin görünüm ve doğal görünümünü bozar ve kişiyi olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur.

Melanin cildimize renk veren bir pigmenttir. Cilt koyu veya açık yapıda olabilir ve bu farklılık melanin miktarındaki değişikliğe, çeşitliliğe bağlıdır. Lekeler, pigmentte lezyonlar cildin belirli bölgesindeki anormal konsantrasyondan kaynaklanır. Melaninin yüksek konsantrasyonu değişik faktörlere bağlı olabilir. Bazı lekeler doğuştan mevcuttur, fakat çoğu yaş ile ortaya çıkar veya güneş ışığına maruz kalma sonucu olur.

Pigmente lezyonlar modern lazer teknolojisi ile yok edilebilir veya rengi daha açık daha az belirgin hale getirebilir.
Lazerler bir veya birden fazla spesifik ışık dalgaboyu içeren teknolojiler olup pigmentler tarafından bu dalgaboyları absorbe edilirler. Bunlar özellikle anormal melanin konsantrasyonu tarafından absorbe edilirler. Işık Enerjisinin hızlı absobsiyonun melanin konsantrasyonunu uniform dağıtarak azaltma, dağıtma eğilimindedirler.

Medlite Q. Switched YAG Lazer günümüzde leke, ben, çillerinin ve diğer pigmente lezyonların tedavisinde en ilerlemiş lazerlerden biridir. Dalga boyu anormal melanin konsantrasyonunu hedef alır. Kısa, yüksek atımlı aralıkları ile maksimum melanin yıkımı sağlanır. Normal cilde zarar vermeden anormal pigmentlerinin melanin yok edilmesi sağlanabilir.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurarak gönderdiğinizde, mesajınız bize ulaşır ulaşmaz Nefertiti Aesthetic ekibi sizinle iletişime geçecek. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Dental Services
Whatsapp Call
Call us

Hızlı Randevu

Hızlı E-Randevu Sistemi ile görüntülü görüşme veya poliklinik randevusu almak çok daha hızlı, çok daha kolay!