Dermapen hakkında bilgi? Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri

Dermapen, yara izlerinin, sivilce izlerinin, çatlakların, kırışıklıkların, renk eşitsizliğin ve cildin gençleşmesinin iyileştirilmesi için yapılan mikro-iğneleme tedavisidir. Dermapen, cildin yarasız iyileşme ve doğal kollajen üretimini destekleyerek cildin kendi kendini tedavi etme sürecini başlatır.

Dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi etmek ve ameliyatsız cilt gençleştirmek için kullanılan adını cihazın adından alan bir uygulamadır. Cildinizdeki sivilce lekelerinden kurtulmak ve renk eşitsizliğini düzenlemek için Dermapen yaptırabilirsiniz. Dermapen genel olarak yüz kırışıklıkları, izler, leke tedavisi için kullanılır. Kişi yaralandığında ve cildinde iz kaldığında, vücut bu bölgeyi onarma sürecine alır ve tedavi eder. Dermapen tıpkı bu iyileşme mantığı ile çalışır. Vücuttaki izlerde ve kırışıklıklarda kontrollu hasar oluşturarak cildin kendini iyileştirmesini sağlar. Ciltteki problemli hücreler kendi kendini düzelterek yeniler. Bu tedavi için dermapen sonrası cilt kolajen ve elastin üretmeye başlar. Dermapen uygulamasının sonunda cilt sıkılaşır ve daha pürüzsüz görünür.

Dermapen nedir?

Dermapen, yara izlerinin, sivilce izlerinin, çatlakların, kırışıklıkların, renk eşitsizliğin ve cildin gençleşmesinin iyileştirilmesi için yapılan mikro-iğneleme tedavisidir. Dermapen, cildin yarasız iyileşme ve doğal kollajen üretimini destekleyerek cildin kendi kendini tedavi etme sürecini başlatır. Dermapen, kaleme benzeyen küçük bir cihazdır ve cilt sorunları olan hastaları tedavi etmek için kullanılır. Dünya genelinde 6.000’den fazla doktor, Dermapen’i özellikle cilt gençleştirmede, kırışıklık tedavisinde, saç dökülmesinde, cilt lekelerinde ve cilt rengi eşitsizliğinde kullanıyor. Dermapen uygulamasından sonra  kişi yaşına göre daha genç görünür. Cilt kalitesi artar.

Dermapen Nasıl Çalışır?

Dermapen cihazı ucunda 12 iğne bulunur ve bu 12 iğne uygulama alanına kontrollu bir şekilde batırılır. Cildin üst tabakasını delen bu iğneler gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Dermapen cilt üzerinde dikey olarak konumlandırılır ve kalemin içinde bulunan motor, iğnelerin cilt yüzeyinde ileri ve geri hareket etmesini sağlar.Cilt üzerinde birden fazla mikro kanalcıklar açılarak bu kanallara titreşim içeren iğneleme yöntemi uygulanır. Dermapen sayesinde ciltte kollajen ve elastin oluşumuna neden olacak büyüme faktörlerini uyarılarak cilt onarım süreci başlatılır. Dermapen uygulamasının sonunda ciltte kızarıklık görülmesi normaldir. Bir iki saat içinde geçer ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Dermapen Uygulamasında Seans Süreleri

Dermapen uygulamasında cilde hızla girip çıkan mikro iğneler sayesinde cildin iyileşme mekanizmaları uyarır ve tetikler. Cildin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan kolajen oluşumu uyarılarak cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesi sağlanır. Dermapen uygulaması tedavi edilecek alanın büyüklüğüne göre ortalama 10-20 dakika gibi kısa sürede uygulanır.

Dermapen Kaç Seans Alınmalıdır?

Dört hafta aralıklarla ortalama 3 ile 6 seans arasında yaptırmak cildin sıkılaşmasını gençleşmesini sağlar. Cildinde fazla sorun olmayan kişilerde 4 seansa kadar uygulanan yöntem, cildinde yoğun problem yaşayan kişilerde 6-8 seansa kadar çıkabilir. Seans tekrarları, kişinin cilt durumuna göre hekim tarafından belirlenir.

Dermapen etkisini ne zaman gösterir?

Dermapen etkisi, uygulamadan ortalama 1.5-2 ay sonra  sonuçlar gözle görülür hale gelir. İşlemden sonraki üçüncü ayda ise maksimum etki görülür. Dermapen etkisi 8 -10 ay aralığında bünyede kalmaktadır. İlk iki seans alındıktan sonra olumlu etkileri cilt üzerinde belli olmaya başlar ve cildin gençleşmesi ve gözeneklerin küçülmesi sağlanır. Net etkiler üç ay sonra belli olur.

Dermapen’in Avantajları Nelerdir?

  • Dermapen mikro iğneleme cihazı cildi sıkılaştırmayı, lifting etkisi yaratmayı ve gençleştirmeyi hedefler
  • Dermapen kontrollu hasar bırakma teknoloji sayesinde ciltte iz bırakmaz
  •  Deri altında kolajen ve elastin üretiminde üstün bir etkiye sahiptir
  • Hızlı ve ayarlanabilir iğne derinliği sayesinde kişiye özel tedavi yapılabilir
  • Pratik uygulama başlığı sayesinde ulaşılması güç yerlerde bile tedavi yapılabilir.
  • Ciltte yara bırakmadan pürüzsüz bir sonuç bırakır

Dermapen Uygulamasının Yan Etkileri Var MI?

Uygulamaya bağlı olarak. ciltte ağrı, kaşıntı, kızarıklık, yanma gibi yan etkiler görülebilmektedir. Herkesin ayrı bir cilt yapısı bulunduğu için alerjik bünyeye sahip olunup olunmadığı hekimle paylaşılmalıdır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurarak gönderdiğinizde, mesajınız bize ulaşır ulaşmaz Nefertiti Aesthetic ekibi sizinle iletişime geçecek. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Dental Services
Whatsapp Call
Call us

Hızlı Randevu

Hızlı E-Randevu Sistemi ile görüntülü görüşme veya poliklinik randevusu almak çok daha hızlı, çok daha kolay!