Dermal pigmente lezyonlar hakkında bilgi? Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri

Pigmentasyon

Mavi nevüs, ota nevüs, ito nevüs, dermal ve epidermal pigment, kompound nevüs, postinflamatuar hiperpigmentasyon, melazma

Pigmente deri lezyonları, kişilerde psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkiler oluşturabilir. Son yıllarda lazer teknolojilerinde izlenen hızlı gelişmeler ile pek çok pigmente lezyonun tedavisinde farklı lazer sistemleri etkili ve güvenli bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Pigment spesifik ve spesifik olmayan lazerler, solar lentigo, lentigo simpleks, seboreik keratoz, dermatozis papüloza nigra, efelidler, cafe au lait lekeleri, Becker nevüs, postinflamatuar hiperpigmentasyon, melazma, Ota ve İto nevüs ve mavi nevüs gibi epidermal ve dermal pigmente lezyonlarda uygulanmaktadır. Lazer tedavilerine bağlı gelişebilecek olası komplikasyonların bilinmesi, önlenmesi ve komplikasyon oluşması halinde bu durumun yönetimi hakkında bilgi sahibi olunması önemlidir. Lazer uygulanacak lezyonun doğru tanınması, uygun lazer ve doz seçimi komplikasyon gelişimini en aza indirecektir. Bu derlemede pigmente deri lezyonlarında lazer sistemleri uygulamaları ve komplikasyonları hakkında bilgi verilmiştir.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurarak gönderdiğinizde, mesajınız bize ulaşır ulaşmaz Nefertiti Aesthetic ekibi sizinle iletişime geçecek. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Dental Services
Whatsapp Call
Call us

Hızlı Randevu

Hızlı E-Randevu Sistemi ile görüntülü görüşme veya poliklinik randevusu almak çok daha hızlı, çok daha kolay!